Foråret står for døren. Den kedelige (corona) vinter lakker mod enden. Køge Cykel Motion har sommer sæsonstart søndag d. 28-3-21.

Jørgen har påtaget sig at lede hold 1 i lighed med sidste år.
Vi er en lille klub der stiller os til rådighed for hold 2 og evt. et hold 3 hvis vi bliver så mange at det bliver nødvendigt. Det er planen at der bliver meldt ud på hjemmesiden, hvem der er holdkaptajn og hvad han/hun har planlagt til søndagsturen.

Tirsdag og torsdag formiddag kører klubbens seniorer. Der er plads til alle uanset alder. Det er noget de selv administrerer så jeg er faktisk ikke lige klar over om de starter allerede på tirdag, men mon ikke det bliver tilfældet.

Tirdag aften under Toms ledelse starter først lidt senere når det ikke bliver så tidligt mørkt. Vi melder ud når han er klar.

Følg evt. med i klubbens facebookgruppe hvor Tom og vi andre normalt finder ud af hvem der kommer.

Bemærk at klubben både har en offentlig facebook side, der fungerer som et visitkort og en facebook gruppe, som kun er tilgængelig for medlemmerne. Hvis du ikke er medlem af den sidste kan du blive det ved at ansøge om det.
Siden findes her: https://www.facebook.com/groups/230821223791959

I samarbejde med DGI har vi sagt ja til at tilbyde et prøvemedlemsskab til nogle deltagere i hærvejsløbet. Jeg regner med at se sem allerede på søndag, så tag pænt imod hvis der er nogen du ikke lige kender.

Lad os ses på søndag fulde af energi til endnu en sommer i Køge Cykel Motion

Preben Husted
Formand.